Reklama w Internecie
Aktualizacja Pingwin od Google

Na pozycję strony na konkretne słowa kluczowe ma wpływ ponad 200 czynników. Od 23 września znany mechanizm – Google Penguin przestał być odrębnym mechanizmem, który nieregularnie weryfikował ranking dla stron. Od teraz stał się on częścią algorytmów wyszukiwania działających w czasie rzeczywistym.

Aktualizacja „Pingwin” w czasie rzeczywistym

Zgodnie z informacją podaną na oficjalnym blogu Google, wiemy już że znaczące wahania pozycji dla niemal wszystkich stron internetowych w sieci miało związek z wdrażaniem „Pingwina” w czasie rzeczywistym. Wdrażanie „Pingwina” w trybie real-time dało się zaobserwować już pod koniec sierpnia i potwierdzały to branżowe opinie i obserwacja wyników wyszukiwania.

dane z serp.watch
Dane z serp.watch – narzędzia, które codziennie bada pozycje słów kluczowych dla tysięcy stron, dzięki czemu wykrywa wszelkie większe zmiany w algorytmach Google.

Dla przypomnienia, pierwsza aktualizacja Google Penguin miała miejsce w 2012 roku i była wymierzona w strony, do których masowo prowadziły szkodliwe (spamowe, manipulacyjne) linki. Po analizie strony i jej linków przychodzących mogła ona otrzymać filtr, który czasowo obniżał widoczność strony w wyszukiwarce.

Od tego czasu wyszukiwarka Google wydawała kolejne wznowienia tej aktualizacji celem wykrycia i wyeliminowania stron, które nie powinny być uznawane za wiarygodne.

Obecnie, Google Penguin działający w czasie rzeczywistym będzie jeszcze szybciej i skuteczniej wykluczał bezwartościowe strony, na czym zyskają strony z poprawną optymalizacją oraz popularnością. Dzięki temu, zgodnie z ideą Google wyniki organiczne będą wartościowe dla użytkowników.

Pozycjonowanie stron internetowych

4.7/5 - (3 votes)

Author

Paweł Nowacki

Certyfikowany specjalista SEO i SEM. Od 2010 roku działa w ekosystemie Google, najlepiej się czuje w technicznej optymalizacji witryn.

2 komentarze

 1. Eww3
  10 października 2016

  Nie wiem, czy ta zmiana pozytywnie wpłynęła na jakość w doborze stron, które widac na pierwszych miejscach w wyszukiwarce. Mam nadzieję, że jeszcze to poprawią, bo szału to nie robi a trochę tych lepszych stron pozostało na swoich miejscach i nie zyskało na tej aktualizacji algorytmu.

  • Blog Melonet
   11 października 2016

   Widać jeszcze, że do teraz następują większe i mniejsze zmiany w pozycjach – wprowadzenie aktualizacji nie oznacza nigdy jednorazowego przetasowania wyników. Można tylko liczyć, że już niedługo wszystkie pozycje się wyklarują.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.