Reklama w Internecie
Reklama Google Maps

Widoczność w Internecie jest niezwykle ważna dla każdego typu biznesu. Na początek warto zadbać, aby firma była łatwa do znalezienia po jej nazwie oraz adresie, tak aby każdy mógł sobie wyznaczyć dojazd do Ciebie.

Rozwiązaniem tego jest oczywiście widoczność firmy w mapach Google. Zaznaczmy jednak, że samo stworzenie i utrzymywanie wizytówki w mapach Google (Google Moja Firma) jest całkowicie bezpłatne.

[notification type=”alert-info” close=”false” ]Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wyglądają reklamy w Google Maps
  • Jak reklamować się w Mapach Google
  • Kiedy płacimy za reklamę w Mapkach Google

[/notification]

Wpis ten skupia się na wykorzystaniu już istniejącej wizytówki firmowej w Mapach Google, więc jeśli chcesz wiedzieć jak ją założyć odwiedź link: https://www.melonet.pl/blog/pozycjonowanie-lokalne-zalety-korzysci/ (końcowa część wpisu).

Jak zwiększyć widoczność firmy na mapie Google

Najłatwiej jest to wykonać używając reklamy AdWords. Dzięki temu możesz wyświetlać się na wybrane przez siebie słowa kluczowe powyżej konkurencji ze specjalnym oznaczeniem (fioletowa pinezka) na mapie oraz obok niej w postaci boksów, również oznaczonych fioletowym kolorem.

Reklama w mapach - komputery
Widok na komputerach – Google Mapy
Reklama w mapach Google na komórce
Widok na komórkach – Google Mapy

Aby pojawiać się lokalnie z reklamą w Mapach Google należy:

  • włączyć rozszerzenia lokalizacji w koncie Google AdWords,
  • sprawdzić i zadbać o aktualność i prawdziwość danych,
  • kierować reklamy na konkretne lokalizacje,
  • umieścić słowa kluczowe, na które chcemy się wyświetlać.

[notification type=”alert-success” close=”false” ]Tworzymy i optymalizujemy kampanie AdWords – stworzymy dla Ciebie również efektywne reklamy w mapach Google. Skontaktuj się z nami, przy okazji zobacz również inne działania reklamowe w Google AdWords, które możemy dla Ciebie zrealizować.[/notification]

Jako, że jest to nadal funkcjonalność systemu AdWords nie płacimy za wyświetlenia naszych reklam i pinezek. Płacimy tylko wtedy, gdy:

  • zostanie kliknięty przycisk „pobierz informację o lokalizacji”
  • zostanie kliknięty przycisk „pokaż trasę”
  • na komórce zostanie kliknięty przycisk „kliknij, aby połączyć”
Podgląd stanu w AdWords
Szczegóły dotyczące reklam w mapach i ich popularność w AdWords.

Promowane lokalizacje i ich pinezki na mapie to świetny sposób, aby docierać do użytkowników poszukujących biznesów lokalnych – usługowych czy handlowych. Dzięki temu, że coraz więcej takich usług szukamy w biegu korzystając ze smartfonów możemy jeszcze łatwiej pokazać się potencjalnemu klientowi!

Lokalne reklamy w wyszukiwarce i wyświetlanych mapach Google to świetne rozwiązanie dla każdego biznesu, nie czekaj aż konkurencja będzie ściągała cały ruch do siebie! Więcej o lokalnych reklamach w Google: https://support.google.com/adwords/answer/3246303. Twoja firma z zaznaczoną pinezką na mapie to jej lepsza widoczność na wybrane przez Ciebie słowa kluczowe!

Pozycjonowanie stron internetowych

 

4.6/5 - (5 votes)

Author

Paweł Nowacki

Certyfikowany specjalista SEO i SEM. Od 2010 roku działa w ekosystemie Google, najlepiej się czuje w technicznej optymalizacji witryn.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.