Reklama w Internecie
Konsola Search Console

Niekiedy zachodzi potrzeba udostępnienia naszego konta w Google Search Console. Może tego wymagać webmaster, który dokonuje zmian na stronie lub specjalista marketingu internetowego. Niezależnie od sytuacji musimy wiedzieć, że nie możemy przekazywać takim osobom loginu i hasła do naszego Search Console bo to oznacza udostępnienie wszystkich usług Google z jakich korzystamy.

Pamiętajmy, że jedno konto to nasza poczta Gmail, YouTube czy prowadzone kampanie AdWords. Zatem, jeśli chcesz umożliwić osobie trzeciej dostęp do panelu Search Console możesz to zrobić z poziomu konsoli.

Na blogu dostępny jest również wpis jak przydzielić dostęp do danych Google Analytics: przejdź do wpisu jeśli chcesz w bezpieczny sposób udostępnić komuś dane witryny.

Poniżej prezentujemy krótki filmik, który przedstawia procedurę dodania nowego użytkownika do konta krok po kroku. Dla osób, które nie zagłębiały się w to narzędzie polecamy nasz wcześniejszy wpis o Search Console. Dowiesz się z niego jak z pomocą tego narzędzia identyfikować problemy na stronie.

Zatem jak dodać nowego użytkownika (przydzielić dostęp) do Search Console:

Jak widać, czynność dodania dostępu do Search Console jest bardzo łatwa. W ten sposób udostępniliśmy jedynie dostęp do wybranej przez nas witryny. To zabezpiecza nas przed wyciekiem naszych danych.

Polecamy również firmowy kanał na portalu Youtube: https://www.youtube.com/c/MelonetPl-firma na którym pojawią się również inne prezentacje wideo.

Pozycjonowanie stron internetowych

4.3/5 - (3 votes)

Author

Paweł Nowacki

Certyfikowany specjalista SEO i SEM. Od 2010 roku działa w ekosystemie Google, najlepiej się czuje w technicznej optymalizacji witryn.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.