Blogi firmowe

Zakładanie, obsługa i prowadzenie
Dodatkowa reklama
Wartościowy blog może być przydatny dla czytelników i dodatkowo reklamować oferowane produkty czy usługi naszej firmy.
Wizerunek eksperta
Tego nie zaprezentujemy w żadnej reklamie. Na naszym blogu możemy kreować nasz wizerunek i edukować klientów.
Więź z firmą
Dzięki dostarczaniu ciekawych treści na bloga możemy pozyskać grono stałych klientów, którzy będą kupować nasze produkty czy usługi.
Lepsza widoczność
Blog zwiększa naszą widoczność w wyszukiwarkach internetowych - trafiamy do klientów na samym początku ścieżki zakupowej.
Rekrutacja
Twój rozwój jest dynamiczny i potrzebujesz kompetentnych pracowników? Ciepły i profesjonalny wizerunek zachęca do rekrutacji.
Reagowanie na potrzeby
Blog zbliża czytelnika i firmę do siebie - dzięki temu jako pierwszy możesz poznawać nowe potrzeby Twoich klientów i rynku.

97%

% Więcej linków
Strony, które dodatkowo prowadzą blog mają nawet 97% więcej polecających linków, które budują autorytet całej strony oraz zwiększają liczbę odwiedzających.

61%

% Wizerunek na +
Firma, która prowadzi blog jest dla 61% badanych bardziej wiarygodna i na podstawie bloga jest skłonna do kupna lub skorzystania z usługi firmy.

55%

% Więcej odwiedzających
Średnio o tyle wzrasta liczba odwiedzających - zdobywamy ruch z wyszukiwarek dzięki przydatnym artykułom.

Rola bloga firmowego

Blog firmowy to całkowicie Twoja przestrzeń, dzięki której możesz pokazać się swoim potencjalnym klientom. Czy wiesz, że obecnie klienci chcą być świadomi tego co wybierają i zanim zdecydują się na cokolwiek czytają poradniki, recenzje i testy.

Klienci chcą się sami edukować i podejmować decyzje na podstawie zdobytej wiedzy - zatem dostarczaj interesujące dla nich treści. Dzięki temu klienci będą bardziej skłonni do skorzystania akurat z Twojej oferty, nawet jeśli byłaby droższa od konkurencji. Zbuduj więź ze swoimi klientami, prezentuj im swoją ofertę i przede wszystkim stań się widoczny w swojej branży!

Co robimy?

Stworzymy dla Ciebie bloga, który będzie ściśle korespondował z Twoją stroną i ofertą. Silnik bloga, jego wygląd, poprawna optymalizacja oraz przyciągające teksty to nasza rola. Zbadamy profil Twojej firmy oraz konkurencji, dokonamy analizy czego poszukują i czego oczekują internauci w danej branży.

Dzięki naszej współpracy możesz pozyskiwać znacznie większą liczbę klientów z rynku oraz budować z nimi więź. Posiadanie bloga to również doskonały sposób aby w pełni wykorzystać potencjał, jaki drzemie w mediach społecznościowych - użytkownicy sami udostępniają i dzielą się znalezionymi materiałami w Internecie.

Blog firmowy - Najczęściej zadawane pytania

To proste, tworząc bloga dla Twojej firmy wyszukujemy tematy, które są bezpośrednio powiązane z Twoim biznesem oraz których szukają potencjalni klientów. Dzięki dobrej strategii liczba odwiedzających będzie rosła wraz z liczbą stworzonych wpisów na blogu. JAK? Wyszukiwarki internetowe jak Google bardzo lubią treść, ponieważ to właśnie jej poszukują użytkownicy. A jak ruch zamienić na sprzedaż? Trzeba zadbać o spójność bloga ze stroną główną firmy lub o odpowiednie wezwania do działania (call to action), aby odwiedzający dobrze wiedział, że opisywana usługa czy opisywany produkt jest dostępny właśnie u nas.
Oczywiście, nie musisz sprzedawać w Internecie, aby prowadzić skuteczne działania na blogu. Niezależnie od tego czy oferujesz usługi budowlane, produkujesz meble czy okna to blog pozwoli znaleźć Twoją firmę wśród konkurencji - zbudujesz swój wizerunek i przede wszystkim będziesz zdobywał odwiedzających, którzy są potencjalnymi kupcami.
Potencjalni klienci oczywiście. A jak się na niego dostaną? Załóżmy, że produkujesz meble drewniane to zainteresowani kupujący mogą szukać odpowiedzi na pytania typu "Z jakiego drewna wybrać meble" czy też "Po czym poznać dobry mebel" - czy wiesz, że 3 wyrazowe i dłuższe zapytania stanowią aż 60% wszystkich wyszukiwań klientów? To szansa, aby pojawić się na ich zapytanie!
Tak! Stworzymy atrakcyjny wizualnie blog, na którym będziemy publikować ciekawe i wartościowe artykuły, w których będziemy zawierać informacje, których poszukują Twoi klienci. Wiemy też jak ważna jest dla Ciebie Twoja firma, dlatego słuchamy Twoich sugestii odnośnie publikacji wpisów, które nie tylko mają edukować klientów, ale także pokazać Twoją firmę od środka: jak działa, jakie ma najnowsze osiągnięcia. Pamiętaj, blog to Twoja przestrzeń, którą warto wykorzystać na trochę reklamy.
Oczywiście, zwiększenie ruchu na stronie jest właśnie wynikiem korzystnego działania bloga na kwestie SEO naszej strony. Blog to wartościowa i obszerna treść dla użytkowników, którzy polecają ją dalej dzięki czemu buduje się autorytet strony w oczach wyszukiwarki internetowej. Treść jest swoistym magnesem dla Google.

Jesteś zainteresowany ofertą?
Masz jeszcze pytania?

Oferujemy kompleksowe doradztwo, bezpłatną wycenę działań marketingowych. Wyślij do nas wiadomość e-mail lub zadzwoń - chętnie doradzimy i wspólnie pomyślimy nad rozwojem Twojej firmy!