Aktualizacja Pingwin od Google

Duża aktualizacja dla rankingu stron w Google

Na pozycję strony na konkretne słowa kluczowe ma wpływ ponad 200 czynników. Od 23 września znany mechanizm – Google Penguin przestał być odrębnym mechanizmem, który nieregularnie weryfikował ranking dla stron. Od teraz stał się on częścią algorytmów wyszukiwania działających w czasie rzeczywistym.

Aktualizacja „Pingwin” w czasie rzeczywistym

Zgodnie z informacją podaną na oficjalnym blogu Google, wiemy już że znaczące wahania pozycji dla niemal wszystkich stron internetowych w sieci miało związek z wdrażaniem „Pingwina” w czasie rzeczywistym. Wdrażanie „Pingwina” w trybie real-time dało się zaobserwować już pod koniec sierpnia i potwierdzały to branżowe opinie i obserwacja wyników wyszukiwania.

dane z serp.watch
Dane z serp.watch – narzędzia, które codziennie bada pozycje słów kluczowych dla tysięcy stron, dzięki czemu wykrywa wszelkie większe zmiany w algorytmach Google.

Dla przypomnienia, pierwsza aktualizacja Google Penguin miała miejsce w 2012 roku i była wymierzona w strony, do których masowo prowadziły szkodliwe (spamowe, manipulacyjne) linki. Po analizie strony i jej linków przychodzących mogła ona otrzymać filtr, który czasowo obniżał widoczność strony w wyszukiwarce.

Od tego czasu wyszukiwarka Google wydawała kolejne wznowienia tej aktualizacji celem wykrycia i wyeliminowania stron, które nie powinny być uznawane za wiarygodne.

Obecnie, Google Penguin działający w czasie rzeczywistym będzie jeszcze szybciej i skuteczniej wykluczał bezwartościowe strony, na czym zyskają strony z poprawną optymalizacją oraz popularnością. Dzięki temu, zgodnie z ideą Google wyniki organiczne będą wartościowe dla użytkowników.

Pozycjonowanie stron internetowych

Duża aktualizacja dla rankingu stron w Google
4.67 (93.33%) 3 głos(ów)

2 myśli na temat “Duża aktualizacja dla rankingu stron w Google

  1. Nie wiem, czy ta zmiana pozytywnie wpłynęła na jakość w doborze stron, które widac na pierwszych miejscach w wyszukiwarce. Mam nadzieję, że jeszcze to poprawią, bo szału to nie robi a trochę tych lepszych stron pozostało na swoich miejscach i nie zyskało na tej aktualizacji algorytmu.

    1. Widać jeszcze, że do teraz następują większe i mniejsze zmiany w pozycjach – wprowadzenie aktualizacji nie oznacza nigdy jednorazowego przetasowania wyników. Można tylko liczyć, że już niedługo wszystkie pozycje się wyklarują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj proszę rozwiązanie: *(wymagane)